RİZE HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Rize'de fabrika için yolu trafiğe kapattılar

rizede-fabrika-icin-yolu-trafige-kapattilar

Yıkılması planlanan Çaykur`a ait Taşlıdere Çay Fabrikası`nın yerine mahallelerinde yeni bir fabrika yapılmasını isteyen Çoparçılar Mahallesi sakinleri seslerini duyurabilmek için karayolunu araç ulaşımına kapattılar.
21 Aralık 2012 Cuma 15:30

Bir KİT olan Çaykur Genel Müdürlüğü’ne bağlı Taşlıdere Çay Fabrikası’nın bulunduğu arazi Bakanlar Kurulu Kararı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesine devredildiği için önümüzdeki günlerde yıkılması gündeme geldi. Çoparçılar Mahallesi sakinleri yıkılacak fabrikanın yerine mahallelerinde yenisinin yapılması için başlattıkları eylemleri bugünde sürdürdü. Çaykur önünde toplanan çok sayıda mahalle sakini pankart ve döviz açarak yıkılacak fabrikanın yerine yenisinin mahallelerinde yapılmasını istediler.
  Kalabalık grup konuyla ilgili yetkililer ile görüşmek için genel müdürlük binasına girmek istedi. Güvenlik Görevlileri buna izin vermeyince sadece beş kişinin binaya girilmesine izin verildi. Binaya giren sözcüler konuyla ilgili Bakalar Kurulu Kararı bulunduğu ve Çaykur’un elinde yapacak fazla bir şey bulunmadığını öğrenince bir basın açıklaması düzenlediler. Mahalle Sakinleri adına açıklamayı yapan Hasan Kuk, “Biz yıkılan fabrikaların başka fabrikalarla birleştirilmesine karşıyız. Yıkılacak bu fabrikanın yerine mahallemizde ki uygun olan bir arazide yenisinin kurulmasını istiyoruz. Arazi temine ve fabrikanın yapılmasında mahalle sakinleri olarak her türlü desteği vereceğiz. Yıkılan fabrikaların diğer fabrikalara dağıtılması işsizliği daha da arttıracaktır” dedi.
  Sinirleri gerilen mahalle sakinleri daha sonra Çaykur Genel Müdürlüğü önünden geçen Karadeniz Sahil Yolu Menderes Bulvarı’na inerek yolu bir süre trafiğe kapattı. Polisin müdahalesi ile yol açıldı. Grup daha sonra AK Parti İl Başkanlığı’na yürümek istedi. Polis buna da izin vermedi. Polisler ile vatandaşlar arasında itişmeler yaşandı.


Haber okunma sayısı: 684Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

RİZE - HAVA DURUMU

RIZE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
7 hit, 6 ziyaretçi, 6 ziyaret
Bu ay:
158 hit, 88 ziyaretçi, 92 ziyaret
Toplam:
12147 hit, 5553 ziyaretçi, 6282 ziyaret